روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - چهارشنبه ٢٦ بهمن ۱۳۸٤


اختصاص 138 ميليارد ريال تسهيلات اعتباري به تعاوني‌هاي صنعتي و معدنی

 

 صندوق تعاون كشور اعلام كرد: بيش از 138 ميليارد ريال تسهيلات اعتباري به تعاونيهاي صنعتي و معدني اختصاص يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي صندوق تعاون كشور، بيش از 138 ميليارد ريال تسهيلات اعتباري طي نه ماه سال جاري در زير بخش‌هاي مختلف صنعت و معدن در اختيار 1222 شركت تعاوني قرار گرفت.
بر پايه اين گزارش، تسهيلات اعتباري اين صندوق با هدف ايجاد، تكميل، توسعه و راه‌اندازي طرحهاي شركت تعاوني صنعتي و معدني و تامين هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري ثابت و جاري طرحهاي در حال بهره برداري در اختيار اتحاديه‌ها، شركت‌هاي تعاوني و اعضاي تعاونيهاي صنعتي و معدني قرار گرفت.
برپايه اين گزارش، اين تسهيلات به صنايع فلزي، شيميايي و سلولوزي ( چوب و كاغذ) ، برق و الكترونيك، غذايي و دارويي و بهداشتي، نساجي، چرم، پوشاك، ، ماشين سازي و ريخته گري ، صنايع دستي، فرش دستي، فرش ماشيني، ساير صنايع، استخراج ذغال سنگ، نفت وگاز طبيعي، استخراج كاني‌هاي غير فلزي، استخراج شن، ماسه ، سنگ و خاك رس، استخراج نمك اختصاص يافت.
نرخ سود تسهيلات اعتباري صندوق تعاون در بخش صنعت و معدن در جهت تامين نيازهاي سرمايه‌گذاري ثابت 14 درصد و تامين نياز سرمايه در گردش و جاري مصرف كنندگان تسهيلات اعتباري 16 درصد مي‌باشد.
بيشترين حجم تسهيلات پرداختي طي 9 ماه سال جاري مربوط به زير بخش صنايع غذايي، دارويي و بهداشتي بوده است.

 

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :