روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٤

 

در سال آينده و توسط بخش تعاوني

 

 200 ميليارد تومان اوراق مشاركت منتشر می شود

 

خبرگزاري فارس: وزير تعاون گفت: در بودجه سال آينده ظرفيت‌هاي خوبي براي توسعه بخش تعاون همانند انتشار 200 ميليون تومان اوراق مشاركت در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت تعاون، محمد ناظمي در ديدار با مديران تعاوني هاي خدمات فني و مهندسي افزود: 8 ميليارد دلار نيز از حساب ذخيره ارزي براي توسعه بخش غير دولتي مطرح شده است كه تعاوني ها در بهره‌مندي آن در اولويت هستند.
وي در ادامه با اشاره به اينكه 800 ميليون نفر در دنيا عضو تعاوني‌ها هستند اضافه كرد: 99 كشور و 200 سازمان ملي تعاون عضو اتحاديه‌هاي بين‌المللي تعاون هستند و ايران با 68 هزار تعاوني فعال مي‌تواند ضمن تعامل با تعاوني‌هاي بين‌المللي ، نقش فعالي در خانواده جهاني تعاون داشته باشد.
وزير تعاون ادامه داد: تعاون در عمل زماني نتيجه مي دهد كه مبتني بر اصول اوليه آن يعني همبستگي ، صداقت، شفافيت و عدالت باشد در اين صورت تعاون در سطح جمعي به صورت فعال ظهور مي‌كند . چنانچه دفاع مقدس ما نيز مبتني بر همين اصول و اعتقاد به تعاون پيروز شد.
وي بهره‌وري بخش غير دولتي را بيش از بخش دولتي دانست و افزود : در اصل 44 قانون اساسي، فعاليت‌هاي بزرگ اقتصادي به دولت محول شده است همچنين مقرر گرديده است اگر فعاليت هاي دولتي به بهره‌وري نرسيد به بخش غير دولتي با اولويت بخش تعاوني واگذار شود و بخش خصوصي نيز به عنوان مكمل كننده فعاليت‌هاي اقتصادي دولت و تعاوني عمل كند.
ناظمي اردكاني ضمن بيان اينكه در سال آينده 40ميليارد تومان براي جذب فارغ التحصيلان در نظر گرفته شده است خاطر نشان ساخت: جهت تسهيل در اعطاي تسهيلات به تعاوني ها بانك ملت به عنوان بانك دولتي ارائه دهنده و هماهنگ كننده تسهيلات به تعاوني ها در نظر گرفته شده است تا با كاهش بوروكراسي اداري، مشكلات تعاوني رفع شود.
وزير تعاون در پايان آموزش و ارتقاء مديريت را در تعاوني ها ضروري دانست و گفت: تعامل و آموزش در تعاوني‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه تمام فرايند توليد تا مصرف را به عنوان يك مجموعه متعامل در بر گيرد. به عنوان نمونه تشكيل شركت‌هاي مشاوره‌اي مي تواند تعاوني‌ها را در جهت‌گيري و تعيين مسير توليدي ياري دهد.
بر پايه اين گزاش ، در اين ديدار شركت‌هاي تعاوني مهمترين مشكلات خود را در محدوديت ارزيابي و رتبه‌بندي تعاوني‌ها براي حضور در مناقصه‌ها ، ساختار ارتباطات سني در تشكيلات تعاوني، سود بالاي تسهيلات بانكي و كمبود نقدينگي جهت طرح‌هاي اشتغالزا مطرح كردند. تعاوين‌هاي مورد نظر همچنين خواستار گسترش تسهيلات، تقويت مالي تعاوني ها، تامين ضمانت نامه‌هاي مالي جهت دريافت تسهيلات، گسترش تحقيقات و آموزش در تعاوني ها ، همچنين ايجاد بسترهاي لازم براي رقابت با بخش خصوصي شدند.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :