روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
 
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٤

 

وزیر تعاون :

افراط و تفریط موجب عدم رشد

 بخش تعاونی شده است

 

 

وزیر تعاون گفت : افراط و تفریط در توسعه بخش دولتی و خصوصی باعث شده است که بخش تعاون آنچنان که باید و شاید رشد نکند.

  

Image hosting by TinyPic

وزيرتعاون گفت : در سال جاری و سال آینده 4 هزار میلیارد تومان سهام عدالت میان لایه های پایین جامعه توزیع می شود .

محمد ناظمی افزود : در مرحله اول واگذاری سهام عدالت 342 میلیارد تومان سهم در استان های خراسان جنوبی،کهگیلویه و بویراحمد،ایلام وسیستان وبلوچستان توزیع خواهد شد.

وی توزیع داد: سهام عدالت در حقیقت نوعی مکانیزم است که به وسیله آن دارایی دولت در اختیار مردم قرار می گیرد تا بدین ترتیب شعار محوری دولت نهم یعنی تامین عدالت اجتماعی محقق شود .

ناظمی اضافه کرد : هم اکنون در 4 استان کشور یعنی چهارمحال و بختیاری ، سیستان و بلوچستان ، کهکیلویه و بویر احمد ، ایلام و خراسان جنوبی و در میان 700 هزار نفر توزیع خواهد شد .

وی درباره نحوه شناخت لایه های پایین جامعه گفت : درحال حاضر افرادی که تحت پوشش سازمان بهزیستی  و کمیته امداد هستند مورد شناسایی قرار گرفته وتوزیع سهام میان آنها آغاز می شود .

وی که در برنامه زنده "نگاه یک" سخن می گفت، درباره زیان ده یا سودده بودن سهام این شرکت هایی که در قالب سهام عدالت واگذار می شوند، گفت : با توجه به اینکه اغلب شرکت های دولتی سود ده هستند و این شرکت ها نیز در آستانه ورود بورس هستند درنتیجه نمی توان گفت که این شرکت ها زیان ده می باشند.

وی اضافه کرد : حتی اگر این شرکت ها زیان ده نیز باشند وقتی سهامشان میان مردم توزیع شود و مردم سهامدار آنها باشند آنها از این شرکت ها مطالبه سود کرده و شرکت های دولتی را وادار به سود دهی می کنند .

وزیر تعاون همچنین درباره اشتغالزایی این وزارتخانه گفت : درحال حاضر بیش از 500 طرح نیمه تمام در بخش های مختلف قابل معرفی به مردم برای مشارکت است اما با توافقات صورت گرفته میان وزارت صنایع مقرر شده که طرح های کوچک زود بازده نیز به این وزارتخانه معرفی شود .

وی مخالفت خود را با ادغام وزارت تعاون و کار اعلام کرد وافزود : با توجه به اینکه هم اکنون تعاون های به شدت نیازمند هدایت و حمایت هستند در نتیجه با این طرح مخالف هستم .

وی همچنین درباره جایگاه وزارت تعاون در اقتصاد کشور گفت : درحال حاضر سهم بخش تعاون از اقتصاد 5 درصد است که این رقم تا پایان برنامه چهارم به 15 و تا پایان برنامه پنجم نیز به 25 درصد افزایش می یابد .

وی اضافه کرد : در برنامه چهارم 34 درصد از سرمایه گذاری ها توسط بخش دولتی انجام شده و مابقی نیز باید توسط بخش خصوصی و تعاونی انجام شود .

وی درباره موانع گسترش تعاونی ها گفت : افراط و تفریط در توسعه بخش دولتی و خصوصی باعث شده است که بخش تعاون آنچنان که باید و شاید رشد نکند

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :