روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٤

 

وزیر تعاون در گفت وگو با "مهر" خبرداد:

بانک ملی تعاون تشکیل می شود

وزیر تعاون اعلام کرد: با ادغام تعاونی های اعتباری کشور، بانک ملی تعاون تشکیل خواهد شد.

محمد ناظمی اردکانی درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری"مهر" گفت: درحال حاضر بالغ بر یک هزار و 900 تعاونی اعتباری در کشور فعالیت می کنند که وزارت تعاون تنها بر 50 درصد این تعاونی ها نظارت دارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در برخی ازاین تعاونی ها وجود دارد،اظهارداشت: به دلیل ارتباط مالی مستقیم این تعاونی ها با قشر متوسط به پایین جامعه، فعالیت آنها ازحساسیت خاصی برخورداراست.

ناظمی اردکانی افزود: در طرح جدید وزارت تعاون به زودی تمام تعاونی های اعتباری تحت نظارت وزارت تعاون قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این وزارت خانه تمام تعاونی های اعتباری را به رعایت مقررات بانک مرکزی و کسب مجوز ازاین بانک سوق خواهد داد.

ناظمی اردکانی اضافه کرد: برای ساماندهی تعاونی های اعتباری دیگر مجوز فعالیت جدیدی صادر نخواهد شد ومتقاضیان باید ابتدا از بانک مرکزی مجوز لازم را اخذ کنند.

وی با بیان اینکه راهکار مشخص وزارت تعاون برای ساماندهی وضعیت تعاونی های اعتباری ادغام آنها است،تاکید کرد: اغلب این تعاونی ها سرمایه قابل توجهی ندارند اما با ادغام آنها می توان یک بانک خصوصی مقتدر در سطح کشور ایجاد کرد.

وزیر تعاون درپایان تصریح کرد: طرح تاسیس بانک ملی تعاون که به صورت خصوصی وبا ادغام تعاونی های اعتباری تشکیل می شود تهیه و مذاکرات آن آغاز گردیده است.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :