روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ٩ اسفند ۱۳۸٤

 


صندوق تعاون كشور بيش از 152 ميليارد ريال

تسهيلات اعتباري پرداخت كرد

تهران- خبرگزاري كار ايران

تسهيلات پرداختي صندوق تعاون طي بهمن ماه سال جاري نسبت به يك ماهه دي از 5/5 درصد رشد برخوردار بوده است.
به گزارش ايلنا، طي بهمن ماه سال جاري 1996 اتحاديه، شركت تعاوني و اعضاء تعاوني‌‏ها در بخش‌‏هاي مختلف اقتصادي اعم از صنعت و معدن، كشاورزي و دامپروري، مسكن و عمران و خدمات و بازرگاني بيش از 152 ميليارد ريال تسهيلات اعتباري از صندوق تعاون دريافت كرده‌‏اند.
گفتني است، تسهيلات اعتباري پرداختي صندوق تعاون با هدف تامين هزينه‌‏هاي سرمايه‌‏گذاري ثابت و برآورده‌‏سازي نيازهاي سرمايه در گردش طرح‌‏هاي شركت‌‏هاي تعاوني در بخش ايجاد، تكميل، توسعه، راه‌‏اندازي و در حال بهره‌‏برداري در جهت زمينه‌‏سازي براي ايجاد اشتغال جديد و حفظ اشتغال موجود پرداخت شده است.
قابل ذكر است، صندوق تعاون كشور به عنوان تنها موسسه اعتباري اختصاصي بخش تعاون علاوه بر عهده‌‏داري وظيفه حمايت مالي و اعتباري از متقاضيان بخش تعاون، زمينه لازم را جهت هدايت نقدينگي موجود بخش تعاون از طريق جذب منابع سپرده‌‏اي به صورت حساب‌‏هاي پس‌‏انداز قرض‌‏الحسنه، قرض‌‏الحسنه جاري سرمايه‌‏گذاري كوتاه مدت عادي، ويژه و سرمايه‌‏گذاري بلند مدت فراهم ساخته تا از طريق امكان سپرده‌‏گيري و افزايش حجم منابع مالي بتواند در پاسخگويي به نياز بيشتري از اتحاديه‌‏ها، شركت‌‏هاي تعاوني و اعضاي تعاوني‌‏ها تلاش كنند.
ذكر اين نكته ضروري است، با توجه به افزايش تعداد كمي تشكل‌‏هاي تعاوني در بخش‌‏هاي و زير بخش‌‏هاي مختلف اقتصادي، انتظار مي‌‏رود تا اتحاديه‌‏ها و شركت‌‏هاي تعاوني با برقراري ارتباط تنگاتنگ و ايجاد گردش مالي مناسب در صندوق تعاون و انتقال نقدينگي به اين موسسه در قالب حساب‌‏هاي پس‌‏انداز و سپرده‌‏هاي سرمايه‌‏گذاري كوتاه مدت و بلندمدت در جهت افزايش منابع مالي صندوق تعاون و ارتقاء توان مالي آن تلاش بيشتري كنند.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :