روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ٩ اسفند ۱۳۸٤

یك مسوول تعاوني مسكن:

 قانون تامين مسكن فرهنگيان اجرا نمی شود

ير عامل اتحاديه شركت تعاوني‌هاي مسكن فرهنگيان استان تهران از اجرا نشدن قانون تامين مسكن فرهنگيان توسط وزارت مسكن و شهرسازي انتقاد كرد.

علي تدين روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا مركز استان تهران افزود: به موجب اين قانون، وزارت مسكن و شهرسازي موظف است از تمام زمين‌ها و واحدهاي مسكوني واگذار شده ‪ ۴۰‬درصد آن را براي تامين مسكن فرهنگيان به اين قشر واگذار كند.

"قانون تامين مسكن فرهنگيان براساس ماده واحده مصوب ‪ ۱۳۶۸/۲/۱۳‬مجلس شوراي اسلامي به موجب دستور رئيس جمهوري وقت "آقاي خامنه‌اي" به شماره ‪۸/۱۵۹۰۶‬ق به نخست وزير ابلاغ و آئين‌نامه اجرايي آن نيز در ‪ ۱۳۶۸/۵/۱۴‬به تصويب هيات وزيران رسيد و به شماره ‪/۴۹۲۷۶‬ت‪ ۶۳۳‬به وزيران مسكن و شهرسازي و آموزش و پرورش ابلاغ شد."
وي اظهار داشت: اين قانون بطور كامل اجرا نشد و از سال ‪ ۱۳۷۰‬به بعد به فراموشي سپرده شد.

تدين با اشاره به اينكه دسترسي نداشتن به زمين براي ساخت واحدهاي مسكوني از مشكلات عمده تعاوني‌ها است، گفت: در دهه اول انقلاب، وزارت مسكن و شهرسازي زمين با قيمت مناسب دراختيار تعاوني‌ها قرار مي‌داد اما اكنون هيچ زميني براي ساخت واگذار نمي‌كند.

وي ادامه‌داد: البته گاهي قطعه زمين‌هايي را در اطراف تهران معرفي مي‌كند كه به هيچ وجه قابل استفاده نيست.

تدين افزود: اگر وزارت مسكن در امر واگذاري زمين با اعضاي تعاوني‌هاي مسكن همكاري كند، اين تعاوني‌ها خدمات ارزنده به اعضا ارائه خواهند داد.

مدير عامل اتحاديه شركت تعاوني‌هاي مسكن فرهنگيان استان تهران يادآور شد: اين اتحاديه با توجه به گستردگي حوزه كاري، داراي ‪ ۷۰‬نفر عضو است.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :