روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ٢٥ اسفند ۱۳۸٤

وزير تعاون:

اتحاديه‌هاي تعاوني مي‌توانند

 در كشور زيمبابوه حضور فعال داشته باشند

خبرگزاري فارس: وزير تعاون گفت: ما مي‌توانيم فعاليت اقتصادي شركتهاي مختلف ايراني در زيمبابوه را طوري برنامه‌ريزي مي‌كنيم كه كالا بصورت پاياپاي وارد و صادر شود و حتي مي‌توانيم اتحاديه‌هاي تعاوني و اتحاديه‌هاي بزرگ تجاري را نيز در اين زمينه فعال نمائيم.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت تعاون، محمد ناظمي ضمن ديدار با چيكتا سفير زيمبابوه در تهران در جريان روند توافقات به عمل آمده از زمان دولت وقت و اينكه تا چه حد اين توافقات به سرانجام رسيده قرار گرفت و گفت: ما از لحاظ سياسي، فرهنگي، اجتماعي با كشور زيمبابوه احساس پيوند و نزديكي مي‌كنيم و اين امر مي‌ـواند براي توسعه روابط اقتصادي موثر باشد.
محمد ناظمي ضمن اشاره به تفاهم نامه همكاري مشترك بين طرفين كه در دولت وقت صورت گرفته بود و موردهاي متعددي در زمينه‌هاي كشاورزي، صنعت و معدن، انرژي، احداث نيروگاه، تجارت، صدور خدمات فني، گردشگري از مواد آن تفاهم‌نامه بوده است خاطر نشان كرد و افزود: در زمينه صادرات تراكتور، ايجاد مراكز درماني قرارداد ارتباطات و فن‌آوري، راه‌آهن، كمك هاي فني و اقتصادي، گردشگري فعاليتهاي نسبتا رضات بخشي صورت گرفته است.
وي تصريح كرد: براي پي‌گيري فعاليت اين شركتها، دستگاههاي اجرايي اخيرا كميسيوني تشكيل داده‌اند تا نقاط ضعف و قوتي كه در راستاي انجام فعاليت‌هاي صور گرفته وجود دارد بررسي شود.
محمد ناظمي خاطر نشان كرد: طرف زيمبابوه‌اي بايد تا كميسيون بعدي 15 ميليون يورو و اعتباري كه براي توسعه روابط تجاري و خريد كالا و خدمات به كشور زميبابوه اختصاص داده شده بود را بپردازد.
وزير تعاون با اشاره به نقش استراتژيك جمهوري اسلامي ايران در معادلات سياسي، اقتصادي و ژئوپلتيك منطقه خاورميانه و اينكه دوست و دشمن بر اين اهميت سياسي و جغرافيايي وقوف كامل دارند، اظهار داشت: ايران و زيمبابوه از جمله كشورهايي بودند كه براي رهايي از يوغ استبداد، استعمارگران مبارزات طولاني و موفقيت آميزي داشته‌اند.
وي در ادامه صحبتهاي خود به مناسبات عالي و رو به گسترش دو طرف اشاره كرد و گفت: همگامي و همراهي دو دولت ايران و زيمبابوه در مجامع بين‌المللي، حمايت‌ها و پشتيباني‌هاي بي‌دريغ به يكديگر رضايت بخش بوده است.
در اين ديدار سفير زيمبابوه در تهران نيز گفت: ما در صدد هستيم تا قبل از تشكيل كميسيون بعدي 15 ميليون يوروي اعتباري را كه به كشور ايران مقروض هستيم پرداخت نماييم تا در كميسيوني كه در آينده نزديك تشكيل خواهد شد صحبتي از بدهي نباشد و به موارد مهم‌تر از قبيل احداث خطوط هوايي بين حراره و تهران داشته باشيم تا كالا از اين طريق رد و بدل گردد.
چيكتا از روند رو به رشد همكاريهاي ايران و زيمبابوه ابراز رضايت كرد و از وزير تعاون براي ديدار از زيمبابوه دعوت كرد

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :