روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ٢٥ اسفند ۱۳۸٤

 

وزير تعاون:

Image hosting by TinyPic

مركز بازرسي و كنترل كيفي تعاوني‌هاي مصرف

تشكيل مي‌شود

خبرگزاري فارس: وزير تعاون گفت: براي حضور موفق تعاوني‌هاي مصرف در بازار،

مركز بازرسي و كنترل كيفي كالاهاي مصرفي بايد تشكيل شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي وزارت تعاون، محمد ناظمي در جريان بازديد از اتحاديه سراسري مصرف كاركنان دولت ( اسكاد) با بيان مطلب فوق افزود: در بازار پررقابت مصرف امروز ، توليد كننده‌اي موفق است كه محصولات خود را با كيفيت بالا مطابق با استانداردهاي كيفي ارائه دهد.
وي با اشاره به اينكه تعاوني هاي مصرف در مقطع زماني خاصي نقش ارائه دهنده خدمات يارانه‌اي داشتند تصريح كرد: سيستم كليشه‌اي حضور تعاوني ها، ديگر جوابگوي نيازهاي جامعه مصرفي نيست، بهره‌گيري از مشاوره‌هاي اقتصادي، خلق ابتكار و مزيت در سيستم مصرف براي ماندگاري تعاوني هاي مصرف ضروري است.
ناظمي در ادامه بزرگترين ضعف تعاوني هاي مصرف را سيستم جزيره اي و پراكنده آنها در عمل دانست و گفت: با وجود سيستم گسترده تعاوني هاي مصرف در جامعه اين تعاوني ها هنوز نتوانسته‌اند آنچنان كه شايسته است حضور داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه نوع نگرش در مديريت تعاوني ها بايد عوض شود افزود: ايجاد تحول در اينگونه تعاوني ها در گروه تعامل با تعاوني هاي مصرف جهاني، بهره‌گيري از تجارب آنها و توجه به فرايند مديريت دانايي در سيستم كاري است.
وزير تعاون ادامه داد: براي رفع مشكلات موجود در سيستم تعاوني هاي مصرف، ايجاد ماموريت ها و كاركردهاي جديد در سيستم اينگونه تعاوني‌ها اهميت دارد همچنين اتصال به شبكه‌هاي تعاوني مصرف و توزيع خارجي مي‌تواند حضرو تعاوني هاي مصرف را برجسته سازد.
وي همچنين تعامل مستقيم تعاوني‌هاي مصرف با كارخانجات توليد داخلي و خارجي ضروري دانست وگفت: براي كارآمدي شبكه مصرف و كاهش هزينه‌ها، تعامل مستقيم با سيستم توليد توانمندي و كارآيي تعاوني ها را افزايش مي دهد.
محمدضا رمضاني دبير كل اتاق تعاون نيز در اين ديدار تشكيل شبكه مركزي تعاوني‌هاي مصرف در وزارت تعاون را ضروري دانست و خاطر نشان ساخت: اين شبكه مي تواند از اتصال اتحاديه‌هاي مصرف شكل بگيرد و فعاليت تعاوني ها و اتحاديه‌ها مصرف را سازماندهي و از پراكنده كاري آن جلوگيري كند

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :