روابط عمومی تعاونگران

خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان

نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ٢۸ فروردین ۱۳۸٥

براي نخستين بار در كشور در قالب جشنواره هنر هشتم
روابط عمومي‌هاي برتر بخش خصوصي و تعاوني انتخاب مي‌شوند

نخستين جشنواره روابط عمومي‌هاي برتر بخش خصوصي و تعاوني شهريورماه امسال برگزار مي‌شود.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا اكبر نعمت‌الهي ـ دبير جشنواره ـ اعلام كرد: توجه به ديدگاه‌هاي مشتريان و ارباب رجوع در بخش‌هاي خصوصي و تعاوني، مي‌تواند در درازمدت به رشد و اعتلاي اين دو بخش در كشور كمك كند و با توجه به سياست‌هاي روشن دولت در زمينه سپردن امور به اين بخش‌ها و رشد اقتصاد غيردولتي، مي‌توان اميدوار بود با چنين حركت‌ها و ابتكاراتي، بخش خصوصي با دانش و خلاقيتي بيشتر براي آينده برنامه‌ريزي كند.

وي افزود: هدف اصلي جشنواره، ايجاد و توسعه استاندارد و معيارهاي عملكردي روابط عمومي در بخش‌هاي بازاريابي، تبليغاتي، فرهنگي و اقتصادي سازمان، ارتقاي سطح كمي و كيفي فعاليت‌ها در جهت حرفه‌اي و تخصصي كردن فعاليت‌هاي روابط عمومي و نهادينه كردن آن در سطح سازمان با هدايت، سازماندهي و نظارت دست‌اندركاران سياستگذار اين نهاد در كشور است.

نعمت‌الهي تاكيد كرد: شركت‌ها و موسسات خصوصي و تعاوني با گستره فعاليت در داخل و خارج كشور مي‌توانند در اين جشنواره كه در شهريورماه در تهران برگزار مي‌شود، حضور يابند.

به گفته وي موسسه‌هاي توليدي و صنعتي، بانكي، مالي و اعتباري، خدماتي، فرهنگي و... در جشنواره حضور خواهند داشت و اداره كل تبليغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، گروه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامي، انجمن مديران صنايع، انجمن روابط عمومي ايران، موسسه هفت هنر گيتي، گروه مشاوران واحه سبز و... سياستگذاري اين جشنواره را عهده‌دار بوده‌اند.

وي همچنين فعاليت هاي روابط عمومي را كه در اين جشنواره رقابتي مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد، شامل تحقيق، پژوهش و افكارسنجي، بازاريابي و تبليغات، انتشارات و ارتباط با رسانه‌ها ذكر كرد و افزود: در چهار رشته ياد شده، برحسب مجموع امتيازات كمي و كيفي رتبه‌هاي اول تا سوم برگزيده مي‌شوند و جوايزي از جمله تنديس و لوح جشنواره، جايزه ويژه و... به برندگان اهدا خواهد شد.

نعمت‌الهي افزود: در حاشيه اين جشنواره نمايشگاه توانمندي‌ها و فعاليت‌هاي روابط عمومي‌هاي بخش خصوصي و دولتي برپا خواهد شد. همچنين سمينار يك روزه‌اي براي روابط عمومي‌هاي ياد شده با هدف بررسي و معرفي روش‌هاي فعالتر كردن روابط عمومي‌هاي بخش خصوصي و تعاوني با حضور استادان و خبرگان علم ارتباطات و روابط عمومي برگزار مي‌شود.

دبير جشنواره روابط عمومي‌هاي بخش خصوصي و تعاوني در پايان گفت: تعداد زيادي از موسسه‌هاي مطبوعاتي، روزنامه‌هاي اقتصادي و سياسي ـ اجتماعي كشور و موسسات و شركت‌هاي فعال از حاميان جشنواره هستند. اين جشنواره به طور مرتب هر سال برگزار خواهد شد.ومي‌هاي برتر بخش خصوصي و تعاوني انتخاب مي‌شوند