روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸٥

 

مديرعامل تعاوني سازندگان لوستر:

در چند روز ابتداي سال جاري؛
قيمت مواد اوليه صنعت لوسترسازي 15 درصد افزايش يافت

 

تثبيت قيمت مواد اوليه صنعت لوسترسازي به اعتلاي اين صنعت كمك مي‌‏كند.
بهارلو, مديرعامل تعاوني سازندگان لوستر, درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران, ايلنا, با بيان اين مطلب گفت: سال گذشته بازار لوستر در حد مطلوبي بود و بحران آن‌‏چناني را تجربه نكرد, ضمن اين‌‏كه تنوع كالاهاي ايراني در اين زمينه نيز جلوي تسخير صد در صد بازار توسط كالاهاي خارجي را گرفت.
وي افزود: تنها عامل آزاردهنده براي كارخانجات فعال در عرصه ساخت لوستر را مي‌‏توان نوسانات قيمت مواد اوليه دانست كه در صورت برطرف كردن نوسانات ناگهاني مواد اوليه صنايع ما حتي اگر حرف اول را نزنند, مقام دوم را در منطقه خواهند داشت.
بهارلو گفت: طي چند روز ابتداي سال جاري قيمت مواد اوليه اين صنعت نظير محتويات مس عملا 15 درصد اضافه شد كه اين امر لطمه زيادي را به صنايع و ميزان سفارش‌‏پذيري اين صنعت وارد مي‌‏كند.
وي تصريح كرد: حدود 90 درصد از مواد اوليه مورد نياز اين صنعت از داخل كشور تامين مي‌‏شود و وابستگي در حدود 10 درصد است ؛ اما همين رقم نيز بازار و صنايع را دچار نابساماني مي‌‏كند ؛ چرا كه در موادي نظير ورق, برنج و لوله مشكلات بسياري سازندگان لوستر را تهديد مي‌‏كند.
مديرعامل تعاوني سازندگان لوستر, گفت: حمايت‌‏هاي دولت از سازندگان لوستر در حد مطلوبي قرار دارد ؛ اما بيشتر شدن اين حمايت‌‏ها مي‌‏تواند به اعتلاي اين صنعت كمك كند.
وي اظهارداشت: در صورت تثبيت قيمت مواد اوليه كمك شاياني به اين صنعت خواهد شد.
بهارلو گفت: لوستر ايران در حال حاضر به كشورهاي آسياي ميانه, عربي و شوروي سابق صادر مي‌‏شود ؛ اما در صورت تثبيت قيمت مواد اوليه و فعال كردن بازارچه‌‏هاي مرزي در راستاي صادرات اين محصولات مي‌‏تواند آينده خوبي را براي سازندگان لوستر ايراني رقم زد.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :