روابط عمومی تعاونگران

خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان

نویسنده: حبیب اله بهرامی - چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥

 

بوروکراسی اداری

 تعاوني‌ها را نابود می کند

 

مدير کل تعاون شهرستان کرج گفت: بوروکراسی اداری برای دريافت تسهيلات، تعاوني‌ها را به نابودی می کشاند.

نادر عليمدد سلطانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی مهر در کرج افزود: جذب منابع مالی از نظر زمانی اهميت فوق العاده ای دارد و تاخير در پرداخت تسهيلات به دليل طی مراتب اداری در اغلب اوقات سبب ورشکستگی تعاونی های توليدی و مصرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به پتانسيل بالايی که تعاونی های کرج و غرب استان دارند اگر اين تعاوني‌ها به جايگاه اقتصادی واقعی خود دست يابند و برای مردم شناخته شوند ، بسياری از مشکلات جامعه در مورد کالاهای مصرفی حل خواهد شد.

سلطانی ادامه داد: اداره تعاون با اتصال به تعاونی های توليد کننده و مصرفی در صدد است ميزان سوددهی را افزايش دهد و با ارتقاء سطح کيفی توليدات، مصرف کنندگان بيشتری را به خود جذب کند.

مدير کل  تعاون کرج با اشاره به تشکيل اتاق تعاون در اين شهرستان، اظهار داشت: اداره کل تعاون در غرب استان تهران درصدد است با فرهنگ‌سازی و معرفی فعاليت‌های ادارات تعاون و ارائه تسهيلات سريع به متقاضيان نيازهای مردم اين منطقه را از طريق تعاونی حل کند.

سلطانی با انتقاد از علمکرد کند برخی تعاونی ها، يادآور شد: در حالي‌ در کشور فنلاند 100 درصد پرورش دام ، در هلند 95 درصد پرورش گل برعهده تعاوني‌ها است که در ايران تعاوني‌ها به نحو مطلوب به جامعه معرفی نشده اند.

وی اظهار اميدواری کرد : با معرفی بانک ملت به عنوان بانک عامل در ادارات تعاون کشور ، معضل تاخير در پرداخت تسهيلات مالی به متقاضيان برطرف شود