روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥

 

مديركل تعاون استان ايلام:
91 هزار نفر در مرحله اول

در استان سهام عدالت دريافت مي‌كنند

براي واگذاري سهام عدالت، تعاوني سهام عدالت استان ايلام با مشاركت تعدادي از ارگان‌هاي دولتي استان تشكيل شد تا مقدمات واگذاري اين سهام به واجدين شرايط را فراهم كند.

منوچهر تيموري ـ مديركل تعاون استان ـ‌ با اعلام اين خبر به خبرنگار بورس ايسنا گفت: در حال حاضر مشخصات 140 هزار و 963 نفر از واجدين شرايط سه گروه افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي و ايثارگران بيكار استان ارسال شده كه هم اكنون به تعداد 91 هزار و 666 نفر سهام به استان ايلام اختصاص داده شده است.

تيموري با بيان اين كه اين سهام مربوط به شركت‌هاي سودده دولتي هستند گفت: واگذاري اين سهام توسط شركت‌هاي واسط انجام مي‌گيرد و دريافت كنندگان سهام بايد مبلغ آن را حداكثر تا 20 سال به صورت قسطي پرداخت كنند.

وي افزود: افراد خانوار موضوع اين آيين‌نامه حداكثر پنج نفر خواهند بود، كه سهم هر نفر مطابق قانون مربوطه 20 ميليون ريال است ولي در اين مرحله پنج ميليون ريال به هر نفر سهام داده مي‌شود.

تيموري در ادامه اظهار كرد: واگذاري سهام دولت از اقدامات دولت احمدي‌نژاد به منظور كمك به اقشار مردم و دهك‌هاي پايين درآمدي جامعه است و به دريافت كنندگان اين سهام توصيه كرد تا از فروش زودهنگام سهام خودداري كنند.

به گفته وي كساني كه سهام عدالت را دريافت مي‌كنند عضو تعاوني سهام عدالت شده و در صورت تمايل به فروش فقط مي‌توانند سهام را به اعضاي اين تعاوني بفروشند. قسمتي از سود اين سهام توسط يك شركت واسط براي پرداخت اقساط سهام، قسمتي از آن براي رونق تعاوني كه صاحبان سهام در آن عضوند و قسمت ديگر به دارندگان سهام و به طور مساوي پرداخت مي‌شود.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :