روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٥

 

معاون نظارت و بهره‌برداري وزارت تعاون:


شركت‌هاي تعاوني حمل و نقل

 از خود مالكي به شركت مالكي تبديل مي‌شوند

 

ز مهمترين سياست‌هاي وزارت تعاون در بخش تعاوني‌هاي حمل و نقل رويكرد تبديل و تشكيل تعاوني‌هاي حمل و نقل از خود مالكي به شركت مالكي مي‌باشد.

به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي وزارت تعاون مصطفي كربلايي ـ معاون نظارت و بهره‌برداري وزارتخانه ـ در ديدار با مديران اتحاديه‌هاي تعاوني‌هاي حمل و نقل افزود: اتحاديه‌ها در رويكرد جديد مي‌توانند نقش اصلي و اساسي را براي تعاوني هاي تحت پوشش خود ايفا كنند تا از مزاياي اين تغييرات كه استفاده بهينه از حداكثر ظرفيت‌ها و همچنين اشتغال است بهره‌مند شوند.

كربلايي با اشاره به اينكه سال 84 سالي پر از افت و خيز براي بخش تعاون بوده است، ادامه داد: تمام تلاش ما در جهت حضور پررنگ بخش تعاون در كنار بخش خصوصي در همه عرصه‌هاست.

وي با بيان اينكه تمام دستگاه‌هاي اجرايي موظف هستند در جهت تحقق سهم 25 درصدي بخش تعاون تلاش كنند، خاطرنشان كرد: اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها بايد آموزش و تحقيق را در جهت بالابردن راندمان كاري و سطح علمي اعضاي تحت پوشش خود به كار گيرند.

معاون نظارت و بهره‌برداري در ادامه با اشاره به اينكه بخش تعاون مي‌تواند در عين تعامل و همكاري با بخش خصوصي به رقابت بپردازد اظهار كرد: سياست وزارت تعاون برپايه استفاده و به كارگيري از تكنولوژي روز است بر اين اساس همه تعاونگران بايد به نوآوري و ارائه راهكارهاي جديد در زمينه رقابت با ساير بخش‌هاي اقتصادي بپردازند.

در ادامه اين ديدار حميد قاسمي ـ مديركل تعاوني‌هاي حمل و نقل وزارت تعاون ـ از رفع مشكل بيمه رانندگان در سال جاري خبر داد و گفت: تمام تلاش ما در بخش حمل و نقل، انسجام دادن به سيستم حمل و نقل است و برنامه‌ريزي‌هاي سال 85 نيز بر اين اساس صورت گرفته است.

وي بر تجهيز اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها به علم روز تاكيد كرد و افزود: اتحاديه‌هاي تعاوني بايد در عين بهره‌مندي از تكنولوژي روز، ارتباط منسجمي با هم داشته باشند تا بتوانند در عرصه رقابت با بخش خصوصي، حضوري فعال داشته باشند.

در اين ديدار همچنين مديران اتحاديه‌هاي تعاوني‌هاي حمل و نقل خواهان رسيدگي به وضعيت خودروهاي فرسوده و حمايت مالي تعاوني‌هاي حمل و نقل شدند.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :