روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٥

 

مديرعامل شركت تعاوني توليد و پرورش زنبور عسل خوانسار؛
خواستار تامين سهميه شكر زنبورداران شد

زنبورداران خوانسار, تاكنون موفق به گرفتن سهميه شكر نشده‌‏اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري كار ايران،ايلنا، محمدصادق شانه‌‏اي, مديرعامل شركت تعاوني توليد و پرورش زنبور عسل خوانسار, طي نامه‌‏اي از رييس جهادكشاورزي استان اصفهان دكتر آقايا, خواستار تامين سهميه شكر زنبورداران شد.
همچنين, شانه‌‏اي در اين نامه با بيان مشكلات زنبورداران شهرستان خوانسار, ضمن ابراز مخالفت با برگزاري همايش فرآورده‌‏هاي زنبور عسل خطاب به رييس جهادكشاورزي استان اصفهان, نوشت: احتراما به استحضار مي‌‏رساند؛ زنبورداران شهرستان خوانسار در سال جاري با توجه به خشك‌‏سالي در مناطق گرمسيري كه موجب خسارت و نابودي تعداد زيادي از كلني‌‏هاي آنان شده مجبور به كوچ به مناطق قشلاقي شدند كه متاسفانه در اين مناطق نيز به علت نامساعد بودن هوا بر اثر سرما، ‌‏برف ، باد و‌ ‏طوفان خسارت ديگري متحمل شدند كه ديگر توان ادامه كار را از آن‌‏ها سلب شده است, در كنار اين مشكلات كمبود و گراني شكر در اين فصل كه تنها راه ادامه و حيات بوده در دسترس آنان قرار نگرفت.
وي, اين سوال را از مسولان جهادكشاورزي كه خود را متولي زنبورداري مي‌‏دانند, دارد كه چطور براي برگزاري همايش فرآورده‌‏هاي زنبور عسل كه اصل يعني زنبور عسل است مورد بي‌‏توجهي و عدم حمايت قرار مي‌‏گيرد, هزاران مكاتبه, تبليغات و جلسات متعدد برگزار مي‌‏كنند؛ ولي در گرفتن سهميه شكر زنبورداران موفق نشده‌‏اند.
مديرعامل شركت تعاوني توليد و پرورش زنبور عسل, در ادامه نامه مي‌‏افزايد: در اين موقع سال حيات زنبورداري به شكر بستگي دارد و بايد به هر نحو ممكن تامين شود و تاكنون موفق به دريافت سهميه شكر نشد‌‏ه‌‏اند كه اميدواريم رياست جهادكشاورزي هرچه سريع‌‏تر تدبيري براي آن اتخاذ نمايند ؛ البته ما مخالف برگزاري همايش نيستيم ؛ اما مي‌‏گوييم در صورت نابودي خود زنبور عسل با روند كنوني فرآورده آن از كجا به دست مي‌‏آيد ,بنابراين شايسته است مسوولان قدمي براي حمايت از اين قشر زحمتكش بردارند

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :