روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸٥

با هدايت وزارت تعاون ؛
تعاوني‌هاي مسكن  مي‌توانند

 در اصلاح بافت‌هاي فرسوده پيش‌قدم شوند

 

به كارگيري موازي از اعتبارات و امكانات مالي صندوق تعاون در بخش‌هاي ديگر ضمن كاهش توان مالي صندوق، نگراني‌هاي بسياري را نسبت به بي توجهي به بخش تعاون به دنبال خواهد داشت.

علي تدين ـ مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي مسكن فرهنگيان استان تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون ايسنا، درباره انتشار اوراق مشاركت از سوي بخش تعاون در سال جاري اظهار كرد: به طور حتم تعاوني‌هاي مسكن به عنوان بخش مورد اعتماد جامعه با استفاده از امكانات مالي حاصل از فروش اوراق قرضه مي‌توانند نقش بسيار مهمي در كاهش هزينه‌هاي ساخت و ساز و احداث واحدهاي مسكوني داشته باشند.

وي با اشاره به نقش تعاوني‌هاي مسكن و ظرفيت‌هاي موجود آنها در مرمت بافت‌هاي فرسوده گفت: با توجه به اينكه خريداران اوراق مشاركت سود متعارفي را در قبال سرمايه‌گذاري انتظار دارند لذا ضرورت دارد كه تعاوني‌هاي مسكن با هدايت وزارت تعاون و برنامه‌ريزي و دقت نظر مناسب وارد بحث احداث واحدهاي مسكوني و اصلاح بافت‌هاي فرسوده شوند تا لطمه‌اي به اعضاي تعاوني‌ها وارد نشود.

تدين همچنين فروش اوراق مشاركت را در تامين منابع مالي موردنياز براي احداث واحدهاي مسكوني در بافت‌هاي فرسوده و مناطق زلزله‌زده مثبت ارزيابي كرد و افزود: فروش اوراق قرضه با برطرف كردن دغدغه‌ها و نگراني‌هاي دولت و آحاد جامعه، نسبت به حوادث احتمالي و غير منتظره، از قبيل زلزله و سيل، اقدام بسيار موثري در جهت اشتغال‌زايي، به كارگيري سرمايه‌هاي مردمي و رفع موانع و محدوديت‌ها براي تامين بودجه موردنياز، در بخش‌هاي اقتصادي به ويژه مسكن مي‌شود.

مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي مسكن فرهنگيان در زمينه ادغام صندوق تعاون در صندوق مهررضا (ع) گفت: در حال حاضر صندوق تعاون، جوابگوي نيازهاي مالي متقاضيان تسهيلات در بخش تعاون نيست و بديهي است در صورت به‌كارگيري موازي از امكانات و اعتبارات صندوق در بخش‌هاي ديگر، ضمن كاهش توان مالي صندوق براي بخش تعاوني، نگراني‌هاي بسياري را در خصوص بي توجهي نسبت به بخش تعاون و تعاوني‌ها به دنبال خواهد داشت.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :