روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٥

 

دكتر ناظمي:


عدالت اجتماعي و اقتصادی

 وجه تمايز بخش تعاونی

 با ديگر بخش‌هاي اقتصادي است

توسعه عدالت اجتماعي و اقتصادي در ميان اقشار مختلف جامعه وظيفه و وجه تمايز بخش تعاون با دو بخش خصوصي و دولتي است.

به گزارش ايسنا به نقل از اداره كل روابط عمومي وزارت تعاون دكتر محمد ناظمي ـ وزير تعاون ـ‌ در ديدار با هيات رييسه و بازرسان اتاق تعاون مركزي افزود: توجه به اصل همبستگي و تعامل در ميان تعاوني‌ها از اصول مهم موفقيت در اين بخش است اما آنچه امروز تعاوني‌ها از آن رنج مي‌برند نداشتن تعامل با هم است.

وي با انتقاد از ارتباط ضعيف تعاوني‌ها با تعاوني‌هاي بين‌المللي ادامه داد: بخش تعاون بايد از درون‌گرايي فاصله بگيرد و با تعامل و ارتباط مداوم با تعاوني‌هاي جهاني، در سطح بين‌المللي حضور يابد.

وزير تعاون با تاكيد بر گسترش فرهنگ تعاون در سطح ملي و بين‌المللي خاطرنشان كرد: تعاونگران بايد به گسترش آگاهي افكار عمومي نسبت به اهميت و عملكرد مثبت بخش تعاون بپردازند و از اين طريق حضور فعالي در عرصه آگاهي جامعه داشته باشند.

ناظمي با بيان اين كه وظيفه بخش تعاون در دولت نهم، سازماندهي اشتغال است، گفت: خوشبختانه در دولت نهم فضاي استان‌ها اجرايي و مطلوب شده است و اين امر نشانگر تلاش هر چه بيشتر مسوولان براي تحقق شعارهاي دولت به ويژه در زمينه اشتغالزايي است.

وي ادامه داد: در سال جاري بايد 20 هزار واحد تعاوني با سرمايه 10 هزار ميليارد تومان ايجاد شود تا بتوانيم 35 هزار فرصت شغلي در جامعه ايجاد كنيم كه اتاق تعاون و اتحاديه‌ها مي‌توانند نقش ويژه‌اي داشته باشند.

وزير تعاون در ادامه با تاكيد بر هدايت افكار عمومي به سمت پذيرش جايگاه بخش تعاون در اقتصاد ملي اذعان كرد: مديران اقتصادي جامعه بايد در جهت هدايت سرمايه‌هاي كوچك به بخش تعاون و سازماندهي اين سرمايه‌ها تلاش كنند.

در ادامه اين ديدار سرحدي‌زاده ـ رييس هيات مديره اتاق تعاون مركزي ـ با اشاره به اين كه موضوع ايجاد اشتغال يك امر ملي و بسيار مهم تلقي مي‌شود آمادگي اتاق تعاون را براي همكاري هرچه بيشتر با دولت براي تحقق اين مساله اعلام كرد.

محمدرضا رمضاني ـ دبيركل اتاق تعاون ـ نيز به ارائه برنامه‌هاي اتاق تعاون در سال 85 پرداخت و گفت: برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تعاون در كنيا، فعال كردن مركز داوري اتاق تعاون، فعال كردن امور بين‌الملل و روابط عمومي اتاق تعاون، راه‌اندازي شركت تعاوني يا مراكز مشاوره‌اي در مركز و استان‌ها، فعال كردن دفاتر اتاق تعاون در بغداد و كابل همچنين پيگيري مراكز تجاري در كشورهاي هدف از جمله برنامه‌هاي 85 اتاق تعاون است.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :