روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٥

 

در سال جاري

صندوق تعاون كشور

 نخستين گام را براي حمايت از تعاونيها برداشت

خبرگزاري فارس: صندوق تعاون در راستاي حمايت از تعاونيها باهدف افزايش اعطاي تسهيلات اعتباري و حمايت گسترده از متقاضيان اعتباري بخش تعاون اقدام به حذف حداكثر سقف اعتباري جهت بخش‌هاي كشاورزي، صنعت و معدن بازرگاني و خدمات كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي صندوق تعاون كشور، اين صندوق به منظور اعمال حمايت‌هاي منطقي و معقول از اتحاديه ها و شركت هاي تعاوني ضمن تلاش درجهت حذف برخي از موانع و مشكلات موجود در زمينه تسريع و تسهيل در پرداخت تسهيلات اعتباري در صدد فراهم نمودن زمنيه مناسب براي جذب و تجهيز منابع سپرده ها و افزايش حجم نقدينگي اين موسسه است.
برپايه اين گزارش اين موسسه در بررسي آيين نامه و دستورالعمل اجرايي آيين نامه اعطاي تسهيلات اعتباري، با اتكا به نقطه نظرات و ديدگاه هاي كارشاسي اجزاي بخش تعاون و انتظارات مديران عامل اتحاديه ها و شركت هاي تعاوني اقدام به اعمال اصلاحات مورد نظر در جهت تدوين سياست هاي اعتباري صندوق تعاون براي سال جاري نموده است.
خاطرنشان مي شود صندوق تعاون در همين راستا و باتوجه به نقش تشكل هاي تعاوني مسكن در انبوه سازي و فراهم نمودن شرايط مناسب در جهت خانه دار شدن اقشار مختلف به ويژه طبقه كارمندي و كارگري، حداكثر سقف اعتباري بخش مسكن را از مبلغ 30ميليون ريال با بازپرداخت سه ساله به ازاي هر واحد مسكوني به 50 ميليون ريال با بازپرداخت پنج ساله افزايش داد.
ضمن آنكه داشتن حداقل ده درصد پيشرفت فيزيكي به استثناي زمين به عنوان شرط لازم در پرداخت تسهيلات اعتباري ملاك عمل قرار خواهد گرفت و اين در حالي است كه مبناي اعطاي تسهيلات اعتباري به تعاوني هاي مسكن تا حال حاضر داشتن حداقل 25درصد پيشرفت فيزيكي بوده است

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :