روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٥

 

وزير تعاون خبر داد:

واگذاری ۳۰درصد بنگاههاي توليدي زيانده دولت به تعاونيها 

 وزير تعاون گفت: در اصل 44 قانون اساسي اجازه واگذاري بنگاه‌هاي اقتصادي دولتي به مردم در صورت زيان‌دهي داده شده است و جهت جلوگيري از تمركز ثروت دردست‌ عده‌اي خاص مقرر شده است 30 درصد از اين واگذاري‌ها به بخش تعاون واگذار شود.

 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل روابط عمومي وزارت تعاون، محمدناظمي در چهارمين جلسه شوراي مشاوران جوان وزارتخانه‌ها و نهادهاي دولتي با رياست جمهوري ضمن اشاره به واگذاري سهام عدالت به سه دهك اول جامعه خاطر نشان ساخت: تصميم‌ واگذاري سهام عدالت مهم‌ترين و شجاعانه‌ترين تصميم دولت نهم بود كه از طريق آن اهداف عدالت جويانه دولت اجرايي مي‌شود.
ناظمي سازماندهي افراد بيكار وجوياي شغل را در تعاوني‌ها به عنوان ماموريت اصلي وزارت تعاون ذكر كرد وافزود: آنچه در سالجاري در خصوص سازماندهي افراد فاقد شغل مطرح است تامين 350 هزار فرصت شغلي است كه هزينه‌هاي ايجاد آن توسط منابع بانكي دولت تامين مي‌شود.
وزير تعاون ضمن پرداختن به اينكه تجربه نشان داده است كه تعاوني‌هاي چندمنظوره موفق نبوده‌اند اضافه كرد : سياست‌هاي وزارت تعاون دردولت نهم مبتني بر ايجاد وگسترش تعاوني‌هاي تخصصي و هدايت اين تعاونيها‌ به مشاركت در پروژه‌هاي زيربنايي است.
ناظمي در ادامه با اشاره به اينكه طرح مشاوران جوان يك تجربه پايدار و شكوفاست اظهاركرد: مشاوران جوان بستر ارتباط دولت با بدنه جوانان است و مي‌تواند در انتقال پتانسيل‌هاي جوانان براي تشكيل تعاوني‌ها نقش سازنده‌اي داشته باشد.
وي همچنين ادامه داد: مشاوران جوان مي‌توانند به عنوان نماينده تام‌الاختيار وزارت تعاون در وزارتخانه‌هاي ديگر نسبت به هدايت مردم براي توسعه تعاوني‌ها اقدام نمايند.
ناظمي تاكيدكرد: نگاه دولت نهم به اقتصاد ، توسعه اقتصاد مردمي است و تنها از اين طريق است كه دولت مي‌تواند شعارهاي عدالت‌جويانه خود را عينيت بخشد.
وزير تعاون در پايان گفت: براي اولين بار در دولت مصوب شده است كه در هرمزگان يك تعاوني ساخت كارخانه سيمان را به عهده بگيرد.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :