روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٥

 

مديرعامل صندوق تعاون خبر داد:

حذف حداكثر سقف اعتباري براي بخشهاي مختلف اقتصادي

خبرگزاري فارس: مديرعامل صندوق تعامل از حذف حداكثر سقف اعتباري بخشهاي كشاورزي، صنعت و معدن، بازرگاني و خدمات خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، حبيب رودساز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حداكثر سقف اعتباري براي بخش‌هاي كشاورزي، صنعت و معدن، بازرگاني و خدمات كه سقف آن حذف شده به ميزان سپرده و طرح توجيهي از سوي تعاوني‌ها بستگي دارد.
وي ادامه داد: يكي از ويژگي‌هاي اساسي صندوق تعاون در راستاي حمايت مالي و اعتباري از اتحاديه‌ها و شركتهاي تعاوني و اعضاي تعاوني‌ها، كاهش چشمگير و قابل توجه نرخ سود تسهيلات اعتباري در بخشهاي مختلف اقتصادي است.
رودساز گفت: در حال حاضر حداكثر نرخ سود تسهيلات اعتباري موسسه صندوق تعاون نسبت به حداقل نرخ سود شبكه بانكي كشور به مراتب كمتر است.
وي يكي ديگر از سياست‌هاي صندوق تعاون در سال جاري را افزايش حداكثر سقف اعتبار بخش اعتباري مسكن از 30 ميليون ريال با بازپرداخت 36 ماه به ازاي هر واحد مسكوني به 50 ميليون ريال با بازپرداخت 60 ماه بيان كرد.
وي در ادامه اظهار داشت: اعطاي تسهيلات به شركتهاي تعاوني مسكن با داشتن حداقل پنج درصد پيشرفت فيزيكي (براي استثناي زمين) كه تا حال حاضر مبناي اعطاي تسهيلات به تعاوني مسكن حداقل 25 درصد پيشرفت فيزيكي بود.
مدير عامل صندوق تعاون گفت: افزايش سقف تسهيلات اعتباري به اعضاي شركت‌هاي تعاوني و نيز افزايش دوره بازپرداخت اقساط تسهيلات اعتباري به اعضاي شركت‌هاي تعاوني متناسب با ماندگاري و رسوب سپرده‌ها از ديگر سياست‌هاي اين صندوق در سال جاري است.
وي توضيح داد: اعطاي تسهيلات به اعضاي شركتهاي تعاوني مصرف جهت خريد كالاهاي اساسي منزل از شركت‌هاي تعاوني مصرف به مبلغ 20 ميليون ريال با بازپرداخت 24 ماهه و دوره انتظار 3 ماهه را از ديگر سياست‌هاي صندوق تعاون در سال 85 ذكر كرد.
رودساز اعطاي وام جعاله تعمير مسكن به تمامي اعضاي تعاوني‌ها به غير از تعاوني‌ مسكن، صدور ضمانت نامه بانكي براي دريافت وام تعاوني‌ها از بانكها و حذف دوره انتظار براي طرح‌هايي كه در كميته بحران كار گروه تعاون) را از جمله سياست‌هاي صندوق تعاون نام برد.
وي يكي از اقدامات اين صندوق در سال جاري را ارايه و پرداخت تسهيلات اعتباري با نرخ سود زير 10 درصد به فارغ‌التحصيلان دانشگاهي بيان كرد و گفت: اين وام به فارغ التحصيلاني كه اقدام به تشكيل شركت تعاوني و فعاليت در قالب شكل تعاوني پرداخت مي‌شود.
مديرعامل صندوق تعاون با بيان اينكه در سال جاري پرداخت بيش از دو هزار ميليارد ريال تسهيلات اعتباري پيش‌بيني شده است، افزود: اين صندوق امسال دو هزار ميليارد ريال اوراق مشاركت به فروش مي‌رساند.
وي در ادامه انجام عمليات بانك در راستاي پرداخت سود بانكي به سهام عدالت، كمك به كميته‌هاي بحران استاني در جهت راه‌اندازي شركت‌هاي تعاون شركت و حذف ديوان سالاري از برنامه‌هاي عمده اين صندوق براي سال 85 برشمرد.
رودساز كاهش سرانه هزينه ايجاد اشتغال در صندوق تعاون به 70 ميليون ريال را نيز از برنامه‌هاي ديگر صندوق تعاون براي سال جاري عنوان كرد.
وي همچنين در تشريح عملكرد صندوق تعاون در سال گذشته گفت: مجموع تسهيلات اعطايي اين صندوق در پايان سال گذشته حدود يك هزار و 140 ميليارد ريال بوده است.
رودساز اظهار داشت: ؟ قراردادهاي اعتباري منعقده ناشي از پرداخت اعتبار به تعاونگران در سال 84 بيش از 10 هزار فقره بود.
وي ميزان سرمايه صندوق تعاون در حال حاضر را 850 ميليارد ريال و مانده سپرده‌ها تا پايان سال 84 در اين صندوق را حدود 820 ميليارد ريال ذكر كرد.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :