روابط عمومی تعاونگران
خبرهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - جمعه ٧ بهمن ۱۳۸٤

مسوول امور تعاونی های زنان وزارت تعاون:

بیش از 13 هزار تعاونی ویژه زنان در کشور فعالیت می کنند

از مجموع 86 هزار و 472 تعاونی در کل کشور تعداد 13 هزار و 56 تعاونی مربوط به زنان می شود که 15 درصد از کل تعاونی ها را در بر می گیرد.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، ناهید منصوری مسوول امور تعاونی های زنان در وزارت تعاون ضمن بیان مطلب فوق در اولین نشست مسئولین امور بانوان و شرکت های تعاونی با وزیر تعاون گفت: این تعاونی ها با سرمایه 91 میلیارد تومان برای 254 هزار نفر در کل کشور اشتغال ایجاد کرده اند  که بیشترین فعالیت اقتصادی آنها در بخش خدمات ، کشاورزی ، صنعت و کمترین آن نیز در بخش معدن صنوف خدماتی است.

منصوری با بیان اینکه تعاونی های زنان به تعاونی های اطلاق می شود که 50 درصد از اعضای آن را زنان تشکیل دهند اضافه کرد: آمارهای موجود بدون احتساب تعاونی های آموزشگاهی می باشند و درحال حاضر بیش از 15 هزار تعاونی آموزشگاهی در کل کشور وجود دارد که تعداد 7 هزار 854 تعاونی با عضویت بیش از 664 هزار نفر معادل 50 درصد از اعضای کل تعاونی های آموزشگاهی مربوط به دختران در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد.

مسوول بانوان امور تعاونی های زنان در وزارت تعاون  ضمن بیان اینکه وزارت تعاون به عنوان یکی از وزارتخانه های فرابخشی در کشور درجهت ارتقا توانمندی های زنان در قالب تعاونی های زنان دارای نقش مهمی می باشد، افزود: ایجاد زمینه های مناسب برای استقلال در تمام عرصه های اجتماعی ، اقتصادی از طریق تشکل و توسعه تعاونی های زنان ، تشویق و حمایت از تشکیل شرکت ها و اتحادیه های تعاونی زنان ، فراهم آوردن فرصت های آموزشی و ارتقا  مهارت های شغلی مورد نیاز زنان از جمله وظایف وزارت تعاون در این زمینه می باشد

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :