دکتر سرزعیم در آبادان:

بدهی های دولت را با سازمان تامین اجتماعی تهاتر می کنیم


معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در تلاشیم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت را با بخشی از بدهی شرکت های متعلق به این مجموعه تهاتر کنیم.

علی سرزعیم اظهار کرد: دولت با محدودیت مالی شدید روبه رو است و نمی تواند بخشی از تعهدات خود را به سازمان تامین اجتماعی که متعلق به شاغلان و بازنشستگان است پرداخت کند.

وی افزود:تهاتر فرصتی است تا به وسیله آن بتوانیم مشکلات شرکت های وابسته به تامین اجتماعی و صورت های مالی آنها را واقعی کنیم تا از محدودیت ها خارج شوند و از سوی دیگر دولت نیز از فشار بدهی ها به سازمان تامین اجتماعی رهایی یابد.

سرزعیم میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را محل اختلاف دانست و گفت:انتظار داریم مبلغ 150هزار میلیارد تومان از بدهی های سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

وی افزود: طبیعی است که دولت نیز نمی خواهد بابت بدهی خود سودی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و می خواهد بدهی خود را که حدود 50 هزار میلیارد تومان است را پرداخت کند.

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:باید بر سر بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به تفاهمی رسید تا آینده بازنشستگان کشور تهدید نشود.

 

** پتروشیمی آبادان بخشی از هویت صنعت پتروشیمی کشور است

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود به بازدید از شرکت پتروشیمی آبادان اشاره کرد و گفت:پتروشیمی آبادان جزء هویت منطقه و صنعت پتروشیمی کشور است که سابقه طولانی و نیروی کارآمد در این زمینه دارد.

سرزعیم گفت: به تناسب قدمت زیاد این شرکت از تکنولوژی قدیمی بهره می برد که مشکلات خاص خود را دارد.

وی مهلت دادن بخشی از بدهی های این شرکت به اداره های برق و آب و پالایشگاه آبادان را بخشی از اقدام های انجام شده برای رونق دوباره این شرکت اعلام کرد و بیان داشت:در گام دوم سعی داریم ارزش سرمایه شرکت را افزایش بدهیم تا بتوانیم از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی برای نوسازی و بازسازی بخشی از واحدها که فرسودگی زیادی دارند اختصاص دهیم.

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر دو روزه خود به خوزستان علاوه بر بازدید از پترشیمی آبادان از شرکت کشتی سازی اروندان خرمشهر، شرکت ها فولاد اکسین و شرکت کربن ایران بازدید کرد.

همچنین نشستی در شرکت پتروشیمی آبادان با حضور معاون امور اقتصادی و برنامه ‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه برگزار شد.

/ 0 نظر / 43 بازدید