رییس بازرسی کار خوزستان:

کارفرمایان باید نسبت به ایمنی کار حساس شوند


رییس بازرسی کار خوزستان تصریح کرد: کارفرمایان باید نسبت به ایمنی کار حساس شوند و از رهنمودهای بازرسان کار برای پیشگیری از وقوع حوادث در کارگاه های تحت مدیریت خود استفاده کنند.

احمد سلامات که با هیات همراه از صنایع نفت گاز پتروشیمی و پالایش از شرکت ملی پالایش و پخش فراوردهای نفتی ایران بازرسی می کرد-در سخنانی گفت: در اجرای دستور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در پیگیری و بازرسی مستمر و گروهی از صنایع مهم و عظیم استان و در ادامه بازرسی و حضور کارگروه مذکور در شرکت های مختلف، این بار از شرکت ملی پالایش و پخش فراوردهای نفتی ایران بازرسی شد.

وی گفت: اعضای کارگروه و عده ای از بازرسان کار شهرستان های مختلف استان- که در ارتباط مستقیم با صنایع مذکور هستند- با حضور در بزرگ ترین منطقه عملیاتی شرکت ملی پالایش و پخش فراوردهای نفتی ایران در شهرستان اهواز با مدیران و مسوولان آن درباره اهمیت رعایت ضوابط ایمنی برای صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور بحث و تبادل نظر شد.

وی به بیان اهداف تشکیل کارگروه مذکور و اهمیت نظام نامه مربوط برای رعایت مقررات قانون کار و آیین نامه های ایمنی مطالبی ایراد کرد و در ادامه به حوادث ناگواری که در سطح کشور به وقوع پیوسته و کل جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است اشاره کرد و خواستار همکاری و تلاش کلیه دستگاه ها و مراجع ذیربط برای ارتقای سطح ایمنی در کارگاه ها شد.

رییس بازرسی کار خوزستان گفت: بازرسان کار حوادث ناشی از کار را بررسی می کنند لذا باید کارفرمایان از رهنمودهای بازرسان کار برای پیشگیری از وقوع حوادث در کارگاه های تحت مدیریت خود استفاده کنند.

سلامات افزود: مسوولان ایمنی باید اطلاعات شان به روز باشد و کارگران آموزش‌دیده در حوزه ایمنی کار هم به مسوول ایمنی و کارفرما کمک کنند.

وی با تاکید بر لزوم فراهم کردن شرایط ایمن در کارگاه‌ها و اجبار کارفرمایان به رعایت اصول بهداشت کار، گفت: بازرسان کار در حدود وظایف قانونی حق دارند بدون اطلاع قبلی در هر موقع از شبانه روز به مؤسسات مشمول ماده ۸۵ قانون کار وارد شده و به بازرسی بپردازند و به صورت جدّی موارد رعایت نکردن ایمنی را به کارفرمایان گوشزد کنند و مانع انجام فعالیت های خطرناک و ناایمن شوند.

این گزارش حاکی است: در ابتدای جلسه کلیپی از فعالیت های واحد ایمنی و آتش نشانی شرکت و آمادگی آن واحد در مواجه با حوادث و شرایط بحرانی به نمایش گذاشته شد.

همچنین مهندس کوثری از مدیران شرکت در شهرستان درباره اهمیت واحد های عملیاتی منطقه اهواز در تامین سوخت مورد نیاز استان و تعدادی از استان های مجاور و حساسیت بسیار بالای رعایت ضوابط ایمنی سخن گفت.

گفتنی است: در پایان ضمن بازدید از قسمت های مختلف شرکت به مشکل های کارگران حاضر در کارگاه رسیدگی شد.

/ 0 نظر / 40 بازدید