معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از فولاد اکسین:

تجمیع سهام فولاد اکسین و واگذار نشدن آن

پیگیری می شود


توسعه جنوب: معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به خوزستان از پیگیری برای واگذار نشدن و نیز تجمیع سهام فولاد اکسین خبرداد.

دکتر علی سرزعیم در سفر به خوزستان از شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه بازدید کرد.

وی در جلسه ای با حضور دکتر بحرینی معاون اقتصادی استانداری خوزستان، محمدپور مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان مدیرعامل و مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان، در جریان گزارشی از وضعیت مالی و تولید این شرکت قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه معاون اقتصادی استانداری خوزستان در سخنانی اقتصاد کشور را متاثر از اقتصاد خوزستان دانست و گفت: فولاد یکی از صنایع مهم و استراتژیک کشور و استان است که با توجه به منابع انرژی موجود در منطقه و اقلیم خوزستان، صنعت فولاد در این استان تاثیرگذاری به سزایی در اقتصاد کشور داشته است.

دکتر بحرینی به صدور مجوز فولادسازی در شرکت فولاد اکسین خوزستان اشاره کرد و گفت: فولاد اکسین یک شرکت منحصر به فرد با نیروی جوان و متخصص است. ساخت کارخانه فولاد سازی در فولاد اکسین می تواند این شرکت را در تامین مواد اولیه خود کفا کند و آن وقت می شود ادعا کرد: اکسین می تواند بسیاری از شرکت های زیان ده هلدینگ را جبران کند.

وی افزود: اکسین برند جهانی است که در حال حاضر نیازمند سرمایه در گردش بوده و نبود سرمایه در گردش باعث شده اکسین بالاجبار با واسطه ها کار کند و مقدار زیادی از سود حاصله در جیب واسطه ها برود!

در ادامه این جلسه مدیر عامل شرکت فولاد اکسین به ارایه گزارشی از عملکرد و مشکل های پیش روی حوزه مسوولیت خود پرداخت که در مهم ترین آنان به خرد بودن سهام این شرکت و نبود سرمایه در گردش اشاره کرد.

مهندس محمدرضا محمود پور بیان کرد: در صورتی که شرکت بتواند با استفاده از منابع نقدی مستقیما مواد اولیه خریداری کند می تواند از شرایط تخفیف خرید نقدی استفاده کند.

مدیر عامل فولاد اکسین همچنین به اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: از اهم این اقدامات می توان به: گرفتن مجوز ساخت فولاد سازی از هیات دولت، پیگیری صدور رای تجدید نظر پرونده های حقوقی به نفع شرکت، اصلاح حساب ها و خروج از مشمولیت ماده ۱۴۱، افزایش تولید، کاهش تعهدات و تولید ۴۰۰۰تن ورق apiX60 محیط ترش و سایر ورق های ویژه اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به بحث هایی که اخیرا درباره واگذاری سهام شرکت فولاد اکسین مطرح شده است گفت: معمولا سهامدار سهام شرکتی را واگذار می کند که با ضرر همراه باشد و امیدی به آینده ان وجود ندارد ولی با توجه به خروج شرکت فولاد اکسین خوزستان از ماده ۱۴۱و آینده روشنی که پیش روی این شرکت است به نظر می رسد تجمیع سهام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهره برداری صنایع از منابع و پتانسیل های موجود بهترین گزینه می تواند باشد.

در پایان این جلسه معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارایه انتظارها و برنامه های وزارت رفاه در شرکت های زیر مجموعه پرداخت و برای حل مشکل های پیش روی شرکت فولاد اکسین قول مساعدت و همکاری داد.

دکتر علی سرزعیم با اشاره به وجود زنجیره ارزش ورق های فولادی و لوله سازی در مجموعه اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این موضوع را عامل مهمی برای عدم فروش سهام این شرکت دانست.

/ 0 نظر / 31 بازدید